Site içi arama

Proje Hizmetleri

YAPISAL VE AKIŞ ANALİZLERİ

Ürünlerinizin rakiplerinkinden daha uzun süre dayanması, üretimin daha ucuz olması ve daha çekici bir müşteri deneyimi sunması gerekir. Armada Yazılım, en zorlu ürün senaryolarını çözmek için üst düzey simülasyon araçlarına erişim sağlayarak analiz ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olur.

Analiz Proje Hizmetleri

Armada Yazılım çeşitli uzmanlıklara sahip, üretim ve imalat bilgisi yüksek teknik personellere(mühendisler) sahiptir. Ekibimizde sertifikalı analiz eğitmenleri, gelişmiş akış simülasyonu profesyonelleri ve sertifikalı ileri simülasyon uzmanları bulunmaktadır.

Standart Analiz Hizmeti

Üretim sorunlarınızı çözmenize katkı sağlar: SOLIDWORKS Simulation ve SOLIDWORKS tasarım araçlarıyla üretim sürecinizin birçok yönünü birlikte tartışabiliriz. Örneğin, bir parçanın ya da montajın üzerine gelen yükleri, yükler altındaki davranış modellerini, tasarımdaki riskli bölgeleri, daha iyisi için tasarım önerilerini birlikte inceleyebiliriz. 

Prototipleme Maliyetlerini Azaltın: Yeni ve iddialı tasarımlarınıza güvenebilmeniz için, bir prototip oluşturmanıza gerek kalmadan yeni tasarımı test etmenize hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Tasarım optimizasyonu: Mevcut tasarımınızı iyileştirmek istiyorsanız ve yeni ölçülerini, yeni yeteneklerini veya farklı koşullar altında çalışmasını test etmeniz gerekiyorsa tasarımınızı iyileştirmenize yardımcı olabiliriz.

Size Analiz programını nasıl kullanacağınızı öğretebiliriz: Analiz programını daha etkili kullanmanızı gösterebilir, sonuçları ve tasarımınızı nasıl etkileyeceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olabiliriz.


Sizin için gerçekleştirebileceğimiz analiz türleri

Yazılım portföyümüzdeki ürünleri kullanarak çeşitli analizler gerçekleştirebiliyoruz. Dilerseniz analizleri kendi bünyenizde gerçekleştirmek için ürünlerimizi 3 aydan 1 yıla proje sürenize ve ihtiyacınıza göre kiralama seçeneğiyle sizin kullanımınıza da sunabiliyoruz. Tercih edebileceğiniz analiz ürünleriSOLIDWORKS Verimlilik Hizmet ile Tanışın!

Armada Yazılım olarak sunduğumuz SOLIDWORKS Verimlilik Hizmeti ile teknik ekibinizin tasarım yeteneklerini geliştirebilirsiniz.

Size özel olarak tasarlanmış Armada Yazılım eğitim oturumları ile tasarımcılar, yalnızca SOLIDWORKS hakkında daha derin bilgi edinmekle kalmıyor, aynı zamanda gerçek günlük zorluklarla ilgili pratik beceriler de kazanıyor. Yavaşlamaların nedenini belirleyen teknikleri ve bunları nasıl ortadan kaldıracaklarını öğreniyorlar.

Verimlilik Hizmeti Nasıl Çalışır?

SOLIDWORKS Verimlilik Hizmeti sürecini 3 adımda tamamlıyoruz:

ADIM 1: Yazılım Kullanım ANALİZİ

Armada Yazılım Elite Mühendisi, işletmenizin mevcut SOLIDWORKS yazılımını nasıl kullandığını araştırır, tasarım süreçlerinizi gözden geçirir ve iyileştirme yapılabilecek yerleri belirler.

Ekibinize fayda sağlayacak eğitimleri belirlemek için analizin ayrıntılarını sizinle paylaşılır.

ADIM 2: Sonuçları RAPORLAMA

Analiz tamamlandıktan sonra hem iş verimliliğinizi artırmak için öneriler hem de ekip üyelerinizi geliştirmek için ileri eğitim önerilerini içeren kapsamlı bir rapor hazırlanır.

Sonuçlar doğrultusunda işiniz için tasarlanmış özel bir SOLIDWORKS eğitim planı oluşturmak için birlikte çalışırız. Eğitim; firmanızda, ofisimizde veya online olarak yapılabilir. Eğitimde işletmenize en çok fayda sağlayacak özelliklere odaklanılır.

ADIM 3: Bireysel Kullanıcıları Eğitin

İhtiyaçlarınıza yönelik size özel olarak hazırlanan SOLIDWORKS eğitim önerileri ekibinize iletilir. Yeni teknikleri uygulamak ve ihtiyaç analizinde belirlenen hedefe yönelik eğitim vermek için ekip üyeleriyle birebir oturumlar gerçekleştirilebilir. Böylelikle en hızlı şekilde geliştirme çalışmalarına başlanabilir.

PDM MRP/ERP/PLM ENTEGRASYONU

PDM-ERP entegrasyon projeleri SOLIDWOKRS PDM ile SAP, CANIAS, IFS vb. gibi platformlar arasında belirlenen bilgilerin iletilmesini sağlamaktadır. Böylelikle iki program arasında bilgilerin senkronizasyonu gerçekleştirilir.

Entegrasyon çalışmaları her zaman aynı metotla gerçekleşmiyor, karşılıklı yapılan toplantılarda belirlenen ihtiyaçlara göre URL paylaşarak, SQL veritabanıyla veya xml vb. alanlar üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

Örnek bir proje içeriği

Projenin Genel Amacı: Kullanıcıları gereksiz işçilikten kurtararak ERP tarafındaki işlemlerin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlamaktır. PDM datacard da belirlenen bilgiler ERP tarafına aktarılır.

Çalışma Modeli: Geliştirilen program SOLIDWORKS PDM olan ve ERP’ ye erişimi olan bilgisayarlarda çalışacaktır. Program yalnızca kullanıcı tarafından tetiklenerek çalışacaktır. Programın ERP ile nasıl iletişim kurulacağı bilgisi ERP hizmeti veren şirket tarafından Armada Yazılım’a bildirilir. Program hem parça hem de montaj bazlı çalışacaktır. PDM de bir parça seçildiyse gerekli bilgiler datacard tan okunacak, montaj seçildiyse montajın malzeme listesinden gerekli bilgiler okunup tüm alt bileşenleri gönderilecektir.

Seçilen SOLIDWORKS dosyası ERP’ ye gönderildiğinde gönderilen dosyanın ERP tarafında sorgusu yapılacaktır. Sorgusu yapılan dosya ERP tarafında yok ise ERP tarafındaki servis aracılığı ile PDM den gönderilen bilgiler kullanılarak yeni kayıt oluşturulacaktır. Eğer başarılı bir şekilde kayıt işlemi tamamlandıysa kullanıcıya kaydın başarılı bir şekilde gerçekleştiği mesajı iletilecektir. Kayıt yapılamadıysa işlemin başarısız olduğu bilgisi kullanıcıya gönderilecektir.

Eğer ki gönderilen SOLIDWORKS dosyası ERP tarafında daha önce oluşturulduysa bu durumda o dosyaya ait kaydın PDM den gönderilen bilgiler doğrultusunda güncellemesi gerçekleştirilecektir. Yine güncelleştirme işlemi başarılı ise güncellemenin yapıldığı ile ilgili kullanıcıya mesaj gönderilecektir.

Programın PDM’e Entegre Edilmesi: Geliştirilen programın entegrasyonu PDM Parça ve Montaj Kartına bir buton aracılığı ile sağlanır.

Hızlı Destek için Teknik İpuçları

Zaman kaybetmeden hızla bilgiye ulaşmak istiyorsanız, teknik ipuçları sayfamızı ziyaret ederek sorunuzu aratabilirsiniz. İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

İletişim

Armada Yazılım A.Ş. Genel Merkez: Esentepe Mah.
Cevizli D100 Güney Yanyol
Lapishan No:25-6156 34870
Soğanlık - Kartal / İstanbul
Telefon: +90 (216) 379 8 379
E-posta: [email protected]